KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Christina roos 12071009
*
nr 1207 1009
Christina Roos
(f. 1959), Sverige
"Soul", 2018. Monogramsignerad på verket, signerad (Christina Roos 2018) på baksidan av bilden (bakom ramen) samt lapp fäst a tergo. Akryl på papper, 70x100 cm
Christina Roos, svensk bildkonstnär född 1959.
Utrop:
3.000 kr - 4.000 kr
Såld:
3.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 24 september 2018
kl 18:35:21
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
13/9 18:44:50
1
2.200 kr
2.400 kr
(BEVAKNINGSPRISET EJ UPPNÃ…TT)
13/9 18:46:02
1
2.800 kr
24/9 12:05:31
2
2.800 kr
24/9 12:05:31
1
2.800 kr (Budbetjänt)
24/9 12:21:18
2
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Tema
24 sep
A(u)ktion! - Konst i kampen mot diabetes
A(u)ktion! - Konst i kampen mot diabetes är en välgörenhetsauktion i samarbete mellan Diabetes Wellness Sverige och Metropol där ett antal konstnärer skänkt egna verk till förmån för forskning i kampe ...
Läs mer om A(u)ktion! - Konst i kampen mot diabetes
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akryl på papper akvarell akvareller bakom ramen baksidan av bilden christina roos svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
1005 Akvarell
Gösta Werner (1909-1989), Sverige. Signerad, akvar..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 19:01
-
1008 Akvarell
Gösta Werner (1909-1989), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 19:06
-
6193 Akvarell
I W Sweeting. Signerad, daterad 1880, landskap med..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 20:57
-
6195 Akvarell
Oidentifierad konstnär. Ej signerad, stilleben. Ak..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 18:02
-
5086 Akvareller
3 st, R Chazarian, Studio Teheran 1950-tal, ytterm..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 19:06
-
5376 Blandteknik
2 st, Oidentifierad konstnär. Monogramsignerade HZ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 19:25
*
Christina Roos
Christina Roos, svensk bildkonstnär född 1959.
Läs om budbetjänten
Läs mer om A(u)ktion! - Konst i kampen mot diabetes
nr 1207 1009
Christina Roos
(f. 1959), Sverige
"Soul", 2018. Monogramsignerad på verket, signerad (Christina Roos 2018) på baksidan av bilden (bakom ramen) samt lapp fäst a tergo. Akryl på papper, 70x100 cm
Christina Roos, svensk bildkonstnär född 1959.
Utrop: | 3.000 kr - 4.000 kr |
---|---|
Såld: | 3.000 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 24 september 2018 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
13/9 18:44:50 | 1 | 2.200 kr |
2.400 kr (BEVAKNINGSPRISET EJ UPPNÃ…TT) |
||
13/9 18:46:02 | 1 | 2.800 kr |
24/9 12:05:31 | 2 | 2.800 kr |
24/9 12:05:31 | 1 | 2.800 kr (Budbetjänt) |
24/9 12:21:18 | 2 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Tema
24 sep
A(u)ktion! - Konst i kampen mot diabetes
A(u)ktion! - Konst i kampen mot diabetes är en välgörenhetsauktion i samarbete mellan Diabetes Wellness Sverige och Metropol där ett antal konstnärer skänkt egna verk till förmÃ¥n för forskning i kampe ...Läs mer om A(u)ktion! - Konst i kampen mot diabetes
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akryl på papper akvarell akvareller bakom ramen baksidan av bilden christina roos svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
1005 Akvarell
Gösta Werner (1909-1989), Sverige. Signerad, akvar..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 19:01 -
1008 Akvarell
Gösta Werner (1909-1989), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 19:06 -
6193 Akvarell
I W Sweeting. Signerad, daterad 1880, landskap med..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 20:57
-
6195 Akvarell
Oidentifierad konstnär. Ej signerad, stilleben. Ak..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 18:02 -
5086 Akvareller
3 st, R Chazarian, Studio Teheran 1950-tal, ytterm..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 19:06 -
5376 Blandteknik
2 st, Oidentifierad konstnär. Monogramsignerade HZ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 19:25